Kõigetähtsam teadaanne

Kõigetähtsam teadaanne

Sümbioosi tiimi liikmed aastal 2015. Plakati autor Karilin Tõnisoja. Kestvad kiiduavaldused noorele talendile!

Matsalu Filmifestivali avamine

Matsalu Filmifestivali avamine

Lihula Kultuurimaja

Mõisas

Mõisas

Käisime jäätmejaamas, tõime sealt paar akent ning kasvuhoone ukse. Õues on lämmatavalt palav. Pildi autor kuivatab käsipuu peal särki, teised jooksevad pesuväel ringi, käes nuustikud ja veeämbrid.

Kunstnikud

Kunstnikud

Keiu ja Margit panevad töid üles. Keiu maadleb tõrksa käevõruga. Ivi näitab tuld.

Margit

Margit

Osad on kaotanud virrvarris pea, kuid ühel on kõik selge

Merilin

Merilin

Siit tuleb inimkonda päästev installatsioon

Per aspera ad astra!

Per aspera ad astra!

Merka puurib ukse sisse auke. Tegelikult on kõik uksed muinsuskaitse all, aga see siin on erand- toodud ekstra Vändrast. Vana mõisauks, kuhu installeeritakse Eestimaa kohal olev tähistaevas "Läbi unistuste tähtede poole". Tähtedeks on tillukesed 999 hõbegraanulid : kõrvarõngad ning prossid. Kui täht langeb, täitub kuskil üks soov. Vali oma täht ning soovi.

Taevakaart

Taevakaart

Tark raamat ees ja kunstnik järel. Kõige tähtsam on põhjanael, selle järgi tulevad ülejäänud.

Must või valge?

Must või valge?

Valge oli küll ilus ja õrn, aga .. must on veel ilusam. See ei ole laiali hõõrutud koll, vaid tehnik Ivi originaalautovärv, ekstra koodi järgi tellitud. Katse tulemusena selgub, et tähed mustal taustal on paaalju säravamad.

Töö veel käib

Töö veel käib

Lambid saime üles, ehetega on korras, kuid lõppu veel ei paista

Jäätmejaama laud

Jäätmejaama laud

Jäätmejaamast leitud aknad ja puukuurist demonteeritud detailid. Nii saime vägeva laua. Autor loomulikult multitalent Ivi.

Nagu valmis või?

Nagu valmis või?

Sool ja kuld

Sool ja kuld

Soomustet

Soomustet

Kes suudab kokku lugeda soomused ja lülid, millest käevõru koosneb? Kujutagem ette, et reaalselt on olemas kunstnik, kes mitte ainult pole need kokku lugend, vaid ka välja saaginud. Käsitsi. Hullumeelsus! Aga tulemus on imetlusväärne!

Kaelaehe "Scaled". Soomustatud.

Kaelaehe "Scaled". Soomustatud.

Aina karmimaks läheb. Kui eelmine pilt oli hõbesoomustest, siis siin on raud. Käsitsi saetud. Käsitsi rõngastatud. Võimas kontseptuaalne kaelaehe. Sellisega läheks presidendi vastuvõtule küll. Aitab kosmilisest tolmust!

Käevõru

Käevõru

Autor Ivi Talzi. Tehnika: fotosöövitus. Kohalikud tundsid lähemal uurimisel ära Sibula Antsu talu. Kuna kõik tundsid Sibula Antsu, ainult kunstnik mitte, siis tegime talle ülesandeks Sibula Antsule külla minna.

Sool ja kuld

Sool ja kuld

Lõbusas meeleolus teadlane tegi tiiru näitusesaalis ja peatus lummatult Margiti ehete ees. Sinna jäi ta tunniks ajaks. Kutsus sõbrad ka. Lahkudes haaras kaasa Margiti visiitkaardi. Margiti fännide ring kasvas veelgi.

Elo Uibokand

Elo Uibokand

Imeilusad, haprad, peaaegu elus liblikad. Kusjuures tegemist on kunstnikuga, kes tegutseb Soomaal asuvas Mardu külas ning on lummatud olnud kastepiiskades õielehtedest. Seda need liblikad tegelikult ongi.

Helitripp

Helitripp

Matsalu Filmifestivali ühel õhtul transformeerub mõisa saal Rändaja kohvikuks, mida juhib Indrek Tammoja. Seekord kajavad seal taas imelised visuaalhelilised rännakud.

Ühe külastaja sõber

Ühe külastaja sõber

Meite juurde sattus üks hang trummiga tegelane. Pärast tuli kaunis flöödimängija ka.

Kojusõit

Kojusõit

Maff läbi, näitus läbi. Aitäh külastajatele, osalejatele. Järgmisel aastal jälle!